Dlaczego “Anomalia” od Hervé Le Tellier to dzieło wybitne?

“Anomalia” to powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron, a jej napięcie rośnie wykładniczo.

Hervé Le Tellier w swojej najnowszej książce miesza wątki dramatu, thrillera, powieści psychologicznej i science fiction, nie pozwalając ani na chwilę odetchnąć od lektury.

Fabuła powieści “Anomalia” od Hervé Le Tellier

Przez pierwszą część książki poznajemy losy kilku bohaterów, którzy nie są ze sobą w żaden sposób związani. Każdy różni się od siebie diametralnie, ale po czasie czytelnik rozumie, że łączy ich jedna rzecz: każdy leciał tym samym samolotem.

Tajemnica rozwikłuje się w kolejnych rozdziałach. Okazuje się, że rejs Paryż-Nowy Jork wpadł w burzę i przez skutek niezrozumiałej anomalii wylądował na Ziemi dwa razy, w marcu oraz w czerwcu, z identycznym zestawem pasażerów i personelu. Organy prawne ukrywają drugi samolot w strzeżonym hangarze, by następnie skonfrontować ze sobą osoby, które różni od siebie tylko trzy miesiące życia.

“Anomalia” Hervé Le Tellier – Wiele pytań bez odpowiedzi

“Anomalia” rodzi w umyśle czytelnika wiele pytań. Kartkując lekturę zastanawiamy się czym tak naprawdę jest świat, w którym przyszło nam egzystować oraz jak się zachować, gdybyśmy jutro spotkali samych siebie? Dylematy głównych bohaterów przenikają przez nas i rodzą niepokojące wnioski oraz rozważania.

Wielkim atutem powieści jest mieszanka gatunkowa, która serwuje czytelnikowi zestaw różnych emocji. Książka potrafi budzić smutek, współczucie i strach, by kilka stron dalej rozśmieszyć nas czarnym humorem. Nie brakuje też zagwozdek religijnych, filozoficznych i moralnych. “Anomalia” to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla każdego fana współczesnej literatury.