3 ważne korzyści płynące z czytania książek

Książki, jedni je kochają, inni kojarzą jedynie z lekturami szkolnymi i przymusem ich czytania. Kiedy ostatnio coś przeczytałeś? Wczoraj, czy w podstawówce? Tak, większość ludzi nie lubi tych nudnych lektur szkolnych, przez które później muszą pisać długie nudne rozprawki, zamiast spędzić przyjemnie czas na dworze lub grając w grę. W dorosłości też nie każdy ma na nie czas lub ochotę. Lecz czy zastanawiałeś się kiedyś jakie korzyści daje czytanie? Może chcesz mieć lepsze oceny, więcej zarabiać lub po prostu dobrze się bawić? Sprawdź sam!

Poszerza słownictwo

Chcesz zabłysnąć w towarzystwie? Czytaj dużo wartościowych książek i poszerz swoje słownictwo, a każdy będzie myślał, że elokwencja to Twoje drugie imię! Warto czytać książki i odwiedzać blogi literackie jak np. Poet.pl. Pamiętaj również o innych korzyściach jak lepsze wypracowania w szkole, więc wyższe oceny. Ciekawsze prace dyplomowe, więc większa szansa na dobry płatny staż. Przyciągające uwagę prezentacje w pracy, więc również Twoje wyższe kompetencje i zarobki.

Rozwija wyobraźnię

Nudzisz się w tej kilkugodzinnej kolejce do lekarza? Trasa z Gdańska do Wrocławia ciągnie się w nieskończoność? O, patrz, a za oknem właśnie przelatuje wiedźma na swojej miotle! Wyobraźnia to cenny dar, który pozwala nie tylko umilić czas, ale również wpływa pozytywnie na samopoczucie. Nie nudzisz się, więc nie rozpamiętujesz tak często przykrych rzeczy. Możesz również dzięki niej zarobić, np. pisząc własne książki.

Pomaga zasnąć

Gonitwa myśli nie daje Ci spać? Ciągle rozpamiętujesz wydarzenia z minionego dnia? Poczytaj przyjemną książkę (nie horror… no, chyba że bardzo lubisz). Dzięki temu skupisz swoją uwagę na przedstawionej historii oraz się zrelaksujesz. Będziesz również rano mieć przyjemne wspomnienie z wieczoru, gdy to czytałeś fajną książkę, dobrze się przy niej bawiąc, a nie myślałeś, że „ten Xsiński znów jutro będzie denerwował mnie w pracy”! Spróbuj, co Ci szkodzi?

Korzyści z czytania książek jest zdecydowanie więcej, ale zamiast o nich czytać, pewnie wolisz już pójść do biblioteki, księgarni lub sklepu internetowego i wybrać nową lekturę. To jaka będzie Twoja pierwsza pozycja? Komedia, dramat, romans, thriller czy przygoda?